Loutkové pohádky

Jsou to pohádky jedné herečky a spousty loutek. 

Tyto pohádky jsou vhodné do menších prostorů a heren Mateřských škol. Do představení jsou použity dřevěné samostojné loutky, z dílny pana Jiřího Havelky. 

Jedná se o loutky, které jsou originálně zpracované přímo pro dané představení. 

Jsou vyřezávané ze dřeva a jeho struktura je loutkám také ponechána. Loutky jsou 50 cm vysoké postavy a jsou zkrátka krásné.

Doplňkem k loutkám jsou vkusné kulisy.

Pro hladkou realizace představení, prosíme o přístup do hracího prostoru cca 90 minut před začátkem představení. Prosíme o 230V, základní hrací prostor  3x3m, stůl a dvě židle. Pokud bude k dispozici dobrá duše, která pomůže s nošením kulis, budeme moooc vděční.

Pohádky jsou vhodné pro vnitřní i venkovní hraní.

Dobrodružství skřítka Šubíska - pro děti od cca 3 let. Jednoduché příběhy se slovními přesmyčkami tak, jak je mají děti rády. Postupná gradace dobrodružství a zapojení dětí do pohádky, umocňuje pohodovou atmosféru. Více informací  a fotografií najdete na základní liště.

Král Lávra - námětem klasická pohádka, proto bylo možné dát mu při realizaci a dramatizaci více podob. Původní text je ve staročeštině, a tak je možné inscenaci hrát pro menší i starší děti. Text je přizpůsobený aktuálně pro danou věkovou kategorii.

Pro menší děti - s omezeným množstvím původních rýmů - struktura pohádky.

Pro větší - původní text s vysvětleními.

Ve všech věkových kategoriích jsou diváci aktivně zapojovány do děje a stávají se aktéry představení.

Divadýlko Mrak, hraje jako drak. Žádná lůza, žádný brak :-)